Promocje
Rower SPECTRE X-TOURER 2.0 17,5 Ah - 18" / 28"
Rower SPECTRE X-TOURER 2.0 17,5 Ah - 18" / 28"

9 850,00 zł

Cena regularna: 11 599,00 zł

Najniższa cena: 10 439,10 zł
szt.
Rower MADANI REATINI - L / 29" SZARY
Rower MADANI REATINI - L / 29" SZARY

2 899,00 zł

Cena regularna: 2 985,00 zł

Najniższa cena: 2 985,00 zł
szt.
Rower MADANI REATINI - L / 29" CZERWONY
Rower MADANI REATINI - L / 29" CZERWONY

2 899,00 zł

Cena regularna: 2 985,00 zł

Najniższa cena: 2 985,00 zł
szt.
Rower Biegowy TABOU 12" MINI RUN
Rower Biegowy TABOU 12" MINI RUN

399,00 zł

Cena regularna: 455,00 zł

Najniższa cena: 455,00 zł
szt.
Hulajnoga elektryczna czy rower z napędem? Wady i zalety
Hulajnoga elektryczna czy rower z napędem? Wady i zalety

Hulajnoga elektryczna – zalety i wady

Zaletami, które można przypisać hulajnodze elektrycznej są dobra dynamika jazdy, zwinność oraz stabilność. Wszystkie te cechy sprawiają, że użytkownik czuje się bezpiecznie oraz pewnie na hulajnodze. Sprzęt ten to również doskonała propozycja dla osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą poruszać się pieszo, a czas spędzony na świeżym powietrzu jest dla nich ważny.

Wady hulajnogi elektrycznej

Pojazd ten ma niestety swoje wady. Najbardziej uciążliwą wadą jest fakt, że na hulajnodze elektrycznej nie przejedziemy więcej niż 30 km przy jednym ładowaniu. Hulajnogi elektryczne wymagają regularnego ładowania, wiec osiągnięcie takiego dystansu może okazać się naprawdę problematyczne.

Warto podkreślić również to, że zasięg 30 km to tylko „chwyt marketingowy”. Nie można zignorować takiego parametru, jakim jest czas. Jeśli jadąc do wyznaczonego miejsca musimy zaliczyć jazdę pod górkę, postoje na światłach – prawdopodobnie na jednym naładowaniu pokonamy dystans zaledwie 20 km.

Rower elektryczny – zalety i wady

Rower z napędem elektrycznym, w przeciwieństwie do elektrycznej hulajnogi, na jednym naładowaniu może przejechać od 70-100 km. Na rowerze elektrycznym przejedziemy naprawdę spoty dystans.

Jeśli chcesz pokonywać spore dystanse, rower z napędem jest właśnie dla Ciebie. Bardzo imponującą zaletą rowerów z napędem jest to, że pomagają one zadbać o kondycję, zdrowie fizyczne oraz odporność. Jazda rowerem elektrycznym wymaga użycia mięśni ruchu.

Rower elektryczny posiada tylko wspomaganie elektryczne. Oznacza to, że silnik sam się nie napędzi – potrzebna jest tutaj praca rowerzysty. Do uruchomienia roweru elektrycznego potrzebna jest siła mięśni, jednak pedałowanie jest o wiele mniej obciążające.

Teraz śmiało można stwierdzić, że rower elektryczny jest skrojony dla osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą pozwolić sobie na regularne pedałowanie.  

Wady roweru z napędem elektrycznym

Rower elektryczny nie posiada wielu wad. Koszty utrzymania jednośladu elektrycznego są małe, a trwałość roweru bardzo wysoka. Wadą może być fakt, że rower elektryczny jest ciężki (jego waga wynosi około 20-25kg) oraz trudny do przetransportowania.

Jeśli chodzi o przetransportowanie roweru, na rynku istnieje wiele rozwiązań, aby temu zapobiec. Przykładem są rowery elektryczne składane, które zapewniają 100% mobilność. Składany sprzęt zmieści się do tramwaju, autobusu oraz samochodu.

Szukając mobilnego środka transportu, który sprawdzi się na nieduże odległości, warto wybrać sprzęt, jakim jest hulajnoga elektryczna. Rowery z napędem są lepszym rozwiązaniem dla osób, które szukają środka transportu na co dzień, ale także na dłuższe wycieczki. Rowery elektryczne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często jeżdżą w ciężkim terenie. Zarówno jeden, jak i drugi sprzęt posiada swoje zalety oraz wady, jednak oba są warte inwestycji i znacząco ułatwiają przemieszczanie się.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl