Promocje
Rower KROSS ESKER 1.0 - L (21") / 700
Rower KROSS ESKER 1.0 - L (21") / 700

3 324,05 zł

Cena regularna: 3 499,00 zł

Najniższa cena: 3 499,00 zł
szt.
Rower KROSS LEVEL 1.0 - L (19") / 29"
Rower KROSS LEVEL 1.0 - L (19") / 29"

2 350,00 zł

Cena regularna: 2 599,00 zł

Najniższa cena: 2 599,00 zł
szt.
Rower MADANI CABRERO - XL / 29" JASNOSZARY
Rower MADANI CABRERO - XL / 29" JASNOSZARY

1 999,00 zł

Cena regularna: 2 620,00 zł

Najniższa cena: 1 965,00 zł
szt.
Rower KROSS HEXAGON 5.0 - M (19") / 29"
Rower KROSS HEXAGON 5.0 - M (19") / 29"

2 250,00 zł

Cena regularna: 2 699,00 zł

Najniższa cena: 449,00 zł
szt.
Freestyle i triki BMX - czy to dyscyplina dla dzieci?
Freestyle i triki BMX - czy to dyscyplina dla dzieci?

BMX freestyle – co to jest?

Rower BMX to doskonały pomysł, a zajęcia związane z nim rozwijają wiele umiejętności, uczą oraz cieszą. Rowery BMX posiadają wiele zalet, a przede wszystkim są lekkie i mają prostą konstrukcję. Już 7 letnie dzieci poradzą sobie świetnie z jazdą na BMX. Dlaczego nie połączyć tego z BMX freestyle? Rower BMX to bardzo dobry wybór dla dzieci, szczególnie dla tych, które miały wcześniej do czynienia z rowerkiem biegowym lub trójkołowym.

BMX freestyle to dyscyplina sportu BMX. Ten sport polega na obudzeniu w sobie oryginalności i kreatywności oraz wytworzenie własnego stylu. Triki, które można wykonywać narodziły się w Kalifornii w latach 70-tych. Rowery BMX do trików, przeznaczone do tego rodzaju sportów są solidne, są w stanie wytrzymać duże przeciążenia pomimo swoich niedużych rozmiarów.


 


 

Rodzaje freestyle dla rowerów BMX

Freestyle posiada wiele stylów, które różnią się od siebie pod kilkoma względami. Występują pewne różnice oraz zasady, które definiują te style. Odpowiednie style są często oferowane na zajęciach dla dzieci.

Park BMX

Większość zajęć dla dzieci organizowane są w parkach miejskich, gdzie są specjalne wydzielony strefy do jazdy na BMX. Triki BMX wykonuje się na railach czy rampach. Często zbudowane są specjalne tory przystosowane do różnych sprzętów takich jak rolki, deskorolka czy też rower BMX. Jest to miejsce świetne dla początkujących, bezpieczne w szczególności pod okiem doświadczonej osoby. To jest właśnie freestyle park.

Vert BMX

Ten styl to wykonywanie trików podczas jazdy na rampie o pionowych ścianach bocznych. Jest to jedna z bardziej wymagających poddyscyplin sportów BMX. Trenując, dzieci są w stanie wykonać wiele ciekawych trików. Nauczyć się koordynacji i uwolnić kreatywność.

Flatland BMX

To określenie odpowiada za wykonywanie trików i skoków na gładkich, płaskich powierzchniach. Różnica polega na niekorzystaniu z ramp czy poręczy. Flatland uważa się często za najbardziej artystyczny wariant Freestyle BMX.


 


 

Jak przygotować dziecko do jazdy na rowerze BMX?

Najważniejsza zasada brzmi: trening czyni mistrza! Rozpoczynając swoją przygodę BMX-em trzeba być cierpliwą osobą. Nie wszystko da się opanować od razu. Warto mieć pozytywne myślenie podczas treningów. Dzieci są często niecierpliwe i liczą na efekty od razu. Dlatego zajęcia i szkółki uczą od prostych kroków, aby nie zniechęcać od tych trudnych trików.

Lepiej wziąć na pierwszy ogień dość łatwe manewry i stopniowo zwiększać ich trudność. Warto też oglądać filmy instruktażowe, których w Internecie nie brakuje. Oczywiście trening powinien odbyć się pod okiem osób doświadczonych, przeszkolonych i z uprawnieniami.


 


 

Triki na rowerze BMX – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Znasz już style oraz jak przygotować swoje dziecko do pierwszych treningów BMX. Zasada jakiej warto przestrzegać to przede wszystkim – trening powinien odbywać się w miejscu do tego przeznaczonym.

Kolejny ważny aspekt to przede wszystkim kask, bez którego nie wolno rozpocząć jazdy na BMX. Rodzaj kasku może być na przykład tak zwany kask orzeszek. Dużą zaletą jest ich kształt oraz wytrzymałość. Jeśli dojdzie do stłuczenia taki kask zminimalizuje uderzenie oraz ochroni przed nabiciem dużego siniaka.

Dodatkową ochronę zapewnią ochraniacze na kolana i ochraniacze na łokcie. Ochraniacze rowerowe to konieczność, te akcesoria odpowiadają za bezpieczeństwo głównie w trakcie upadków. Nietrudno o siniaki czy otarcia, które mogą się zdarzyć podczas uprawiania różnych dyscyplin sportowych.

Poza tym z pewnością dziecko poczuje się bezpieczniej, jeśli wykonując triki rowerowe na BMX-ie będzie mieć pełną kontrolę nad jednośladem. Opcjonalnie, aby usprawnić triki na bmx dla początkujących dokup rękawiczki rowerowe. Chwyt kierownicy będzie pewniejszy w przypadku spoconych dłoni.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl