Promocje
Rower MADANI REATINI - XL / 29" SZARY
Rower MADANI REATINI - XL / 29" SZARY

2 899,00 zł

Cena regularna: 2 985,00 zł

Najniższa cena: 2 985,00 zł
szt.
Rower CYCLISION CORPHA 4 - L / 29"
Rower CYCLISION CORPHA 4 - L / 29"

2 987,60 zł

Cena regularna: 3 395,00 zł

Najniższa cena: 3 055,50 zł
szt.
Rower KROSS LEVEL 1.0 - XL (20'') / 29"
Rower KROSS LEVEL 1.0 - XL (20'') / 29"

2 350,00 zł

Cena regularna: 2 599,00 zł

Najniższa cena: 2 599,00 zł
szt.
Rower KROSS HEXAGON 6.0 - M (19'') / 29"
Rower KROSS HEXAGON 6.0 - M (19'') / 29"

2 849,05 zł

Cena regularna: 2 999,00 zł

Najniższa cena: 2 999,00 zł
szt.
Bagażnik na rower – na co zwrócić uwagę?
Bagażnik na rower – na co zwrócić uwagę?

Bagażnik na rowery – montowany na dach samochodu

Bagażnik na rower, który mocowany jest na dach samochodu to świetny pomysł tylko wtedy, gdy posiadany przez nas samochód ma fabrycznie zamontowane relingi. Jeśli tak jest – montujemy do nich belki bazowe bagażnika, wykonane bardzo często ze stopu stali bądź aluminium. Na belkach tych umieszcza się rynienki do kół rowerowych oraz uchwyty do trzymania rowerów.

Uchwyty (występują najczęściej w kształcie łapy) zaciska się na ramie roweru specjalnym pokrętłem. Włożenie jednośladów na taki bagażnik wymaga poświęcenia, czasu oraz wysokiego wzrostu. Bardzo często potrzebna jest pomoc drugiej osoby. Nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, ale jedno z możliwych do zrobienia.

Bagażnik dachowy na rowery

Rowery przewożone na dachu samochodu będą stawiać duży opór powietrza, a co za tym idzie? Większe spalanie paliwa przez auto. Należy również uważać wjeżdżając w miejsca o ograniczonej wysokości. Decydując się na bagażnik montowany na dach samochodu, należy zabezpieczyć siodełka oraz kierownice przed owadami.

Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim liczba przewożonych rowerów. Jeśli auto posiada duży dach – można przewieźć aż 6 jednośladów, a optymalna ilość wynosi 4. Decydując się na takie rozwiązanie nie mamy problemu z utrudnionym dostępem do bagażnika. Rozwiązanie to jest również konkurencyjne cenowo.

Bagażnik na rowery – montowany na hak samochodu

Bagażnik na rowery na hak zwykle składa się z platformy, na której w specjalnych rynienkach ustawiamy jednoślady i dodatkowo zabezpieczamy je uchwytami. Innym rozwiązaniem jest platforma zamknięta, która posiada mocowania kół rowerów. Bagażnik na rowery na hak umożliwia przewiezienie 4 rowerów i zwykle posiada system, pozwalający na odchylenie bagażnika, aby uzyskać dostęp do bagażnika samochodowego.

Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim rowery przewożone w bagażniku na hak nie zwiększają oporu powietrza, a co za tym idzie? Nie narażamy się na wydatki. Użytkownicy cenią sobie tego typu bagażnik ze względu na wygodę oraz atrakcyjną cenę.

Bagażnik na rower – montowany na tył samochodu

Gdy Twoje auto nie posiada haka holowniczego, a zamontowanie roweru na dach auta sprawia ogromną trudność – istnieje trzeci rozwiązanie. Jest nim bagażnik na rower na klapę tylną auta. Jest to opcja pośrednia. Nie sprawdzi się w przypadku każdego nadwozia. Bagażnik na rower na tył samochodu najciężej zamontować w sedanach.

Montowanie tego typu bagażnika nie jest zbyt proste. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy wszystkie pasy są napięte oraz czy cała konstrukcja jest stabilna. Przewożąc rowery w bagażniku z tyłu samochodu, należy zabezpieczyć ich napęd przed wyrzucanym spod kół brudem. Należy pamiętać również o tym, że rowery będą wystawiać poza linię nadwozia i poszerzą całe auto. Ma to znaczenie przy wyprzedzaniu innych aut na drodze.

Bagażnik rowerowy - doskonały element dla kochających podróże

Bagażnik na rower to idealna opcja dla osób kochających podróże. Jest to element, który przyda się podczas wyjazdów w góry, nad morze czy nad jezioro. Dzięki bagażnikowi rowerowemu możesz zabrać ze sobą rower górski tam, gdzie go potrzebujesz. Planując podróż pamiętaj również o tym, aby zapakować ze sobą niezbędne akcesoria rowerowe, takie jak bielizna termoaktywna, nakrycie głowy, kask (najważniejszy!), ochraniacze rowerowe czy okulary rowerowe.

Bagażnik na rowery do samochodu

Wybierając bagażnik rowerowy musimy mieć na uwadze to, że sprzedawane są one w częściach. Montaż każdego z nich należy wykonać bardzo starannie i zawsze zgodnie z dołączoną do produktu instrukcją. Rowery przewozimy na bagażniku bez dodatkowego wyposażenia i obciążeń. Pamiętajmy o usunięciu z rowerów koszyczków, dodatkowego oświetlenia czy innych elementów, które można łatwo uszkodzić. Tylko w tych warunkach możemy zagwarantować bezpieczny transport naszych rowerów bez ryzyka uszkodzenia.

Gdy już wybraliśmy bagażnik na rower, nie ma innego wyjścia, jak wyjechać na wymarzone wakacje. Na miejscu możemy odkrywać nowe terytoria na własnym jednośladzie. To idealne rozwiązanie dla rowerzystów i osób aktywnie spędzających czas. Sprawdź akcesoria rowerowe oraz części do rowerów dostępne w naszym sklepie internetowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl