Promocje
Rower KROSS ESKER 6.0 - M (19") / 700
Rower KROSS ESKER 6.0 - M (19") / 700

7 199,10 zł

Cena regularna: 7 999,00 zł

Najniższa cena: 7 999,00 zł
szt.
Rower KROSS TRANS 4.0 - M (19") / 28"
Rower KROSS TRANS 4.0 - M (19") / 28"

2 699,10 zł

Cena regularna: 2 999,00 zł

Najniższa cena: 2 999,00 zł
szt.
Rower Kross EARTH 3.0 - M (17") / 29"
Rower Kross EARTH 3.0 - M (17") / 29"

14 399,20 zł

Cena regularna: 17 999,00 zł

Najniższa cena: 16 199,10 zł
szt.
Rower KROSS HEXAGON BOOST 1.0 522 - L (21") / 29"
Rower KROSS HEXAGON BOOST 1.0 522 - L (21") / 29"

5 299,00 zł

Cena regularna: 5 799,00 zł

Najniższa cena: 5 799,00 zł
szt.
Co daje jazda na rowerze? Korzyści dla Twojego zdrowia
Co daje jazda na rowerze? Korzyści dla Twojego zdrowia

Rower jest popularnym środkiem komunikacji, który bardzo często zastępuje samochód osobowy, autobus bądź tramwaj. Jest łatwy w obsłudze oraz tani w eksploatacji, a w miastach bardzo zatłoczonych pozwala na szybsze dostanie się do miejsca docelowego. Jednak najlepszą korzyścią wynikającą z jazdy na rowerze jest pozytywny wpływ na zdrowie. Jakie jeszcze korzyści daje jazda na rowerze?

Co nam daje jazda na rowerze?

Wpływ roweru na nasze zdrowie jest naprawdę ogromny! Codzienna jazda na rowerze pozwala spalić naprawdę dużo kalorii! A co daje godzina jazdy na rowerze? Podczas godzinnej jazdy na rowerze jesteśmy w stanie spalić nawet do 800 kalorii! A więc jeśli zastanawiasz się, czy zamienić samochód osobowy na rower – odpowiedź jest prosta. Gdy zaczynasz swoją przygodę z jednośladem, warto postawić na rowery górskie MTB.

Oczywiście jeżdżąc na rowerze spalimy mniej kalorii niż np. biegając, ale rower ma to do siebie, że jest wygodnym sprzętem oraz zdecydowanie bardziej bezpieczniejszych, szczególnie dla osób zmagających się z otyłością. Jednakże, aby aktywność fizyczna przyniosła pozytywne skutki - musimy wykonywać ją codziennie.

Jazda na rowerze – pozytywny wpływ na zdrowie

Jazda na jednośladzie ma pozytywny wpływ dla osób otyłych oraz tych, którzy wykazują się małą aktywnością fizyczną. Osoby, które wykazują się niewielką aktywnością najczęściej borykają się z bólem pleców, co jest negatywnym skutkiem pracy siedzącej. W tej sytuacji warto wybrać aktywność fizyczną, jaką jest rower. Odpowiednie siodełko, chwyty i wysokość roweru dadzą nam pewność, że jazda na jednośladzie będzie zdrowa dla naszego kręgosłupa.

Co daje codzienna jazda na rowerze?

 • Lepsze dotlenienie krwi,
 • Zwiększona pojemność płuc,
 • Zwiększona pojemność wyrzutowa serca,
 • Spadek masy ciała,
 • Lepsze samopoczucie.

Co daje jazda na rowerze dla sylwetki?

Jazda na jednośladzie pozytywnie wpływa na naszą sylwetkę. A więc zalecana jest osobom, które chcą poprawić stan swojej sylwetki bądź utrzymać wagę na odpowiednim poziomie. Jaki wpływ ma na naszą sylwetkę?

 • Jazda na rowerze zwiększa wytrzymałość mięśni,
 • Jeżdżąc na rowerze pozbędziemy się zbędnych kalorii,
 • Jazda na rowerze przyczynia się do redukcji cellulitu,
 • Jeżdżąc na rowerze sprawimy, że nasze uda, łydki oraz pośladki będą ujędrnione,
 • Jazda na rowerze pozwala na wyrzeźbienie mięśni nóg oraz ramion,
 • Jeżdżąc na rowerze zgubimy zbędne kilogramy.

Co daje jazda na jednośladzie?

Podczas jazdy na rowerze wydzielają nam się endorfiny, czyli grupa hormonów odpowiadających za  dobre samopoczucie oraz radość. Dzięki nim czujemy się spełnieni i dowartościowani. Ból, zmęczenie i smutek odchodzi na bok. Jazda na rowerze pozwala na zwalczenie stresu oraz pełne zrelaksowanie się. Dotleniony mózg zaczyna radzić sobie ze stresem oraz innymi dolegliwościami. Ponadto, dobrze zaplanowana trasa wycieczki rowerowej pozwala na podziwianie cudownych uroków natury.

O czym warto pamiętać zaczynając swoją przygodę z jednośladem?

Aby móc w pełni korzystać z pozytywnych efektów, jakie daje jazda na rowerze, powinieneś pamiętać o kilku ważnych kwestiach, takich jak:

 • Odpowiednio dopasowana trasa – najlepiej wybrać park bądź las, w którym powietrze nie jest zanieczyszczone. Unikaj jazdy w zatłoczonym mieście,
 • Nawodnienie – pamiętaj o tym, aby zaopatrzyć się w butelkę wody, gdyż nawodnienie podczas aktywności fizycznej jest bardzo ważne,
 • Odżywianie – jeśli wybierasz się na wycieczkę, która trwa więcej niż godzinę – zabierz ze sobą kanapkę, banana bądź batona,
 • Bezpieczeństwo – pamiętaj o tym, że wybierając się na wycieczkę powinieneś odpowiednio się ubrać. Mowa tu o odpowiednim stroju, butach oraz kasku. Niezmiennie ważną kwestią jest też oświetlenie roweru oraz sprawne hamulce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl