Promocje
Rower KROSS LEVEL 3.0 - L (19") / 29" SH
Rower KROSS LEVEL 3.0 - L (19") / 29" SH

2 899,00 zł

Cena regularna: 3 499,00 zł

Najniższa cena: 3 299,00 zł
szt.
Rower KROSS HEXAGON BOOST 1.0 522 - L (21") / 29"
Rower KROSS HEXAGON BOOST 1.0 522 - L (21") / 29"

5 299,00 zł

Cena regularna: 5 799,00 zł

Najniższa cena: 5 799,00 zł
szt.
Rower KROSS HEXAGON 5.0 - M (19") / 29" (JJ)
Rower KROSS HEXAGON 5.0 - M (19") / 29" (JJ)

2 250,00 zł

Cena regularna: 2 699,00 zł

Najniższa cena: 449,00 zł
szt.
Rower KROSS ESKER 7.0 RIVAL - L (21") / 700
Rower KROSS ESKER 7.0 RIVAL - L (21") / 700

8 499,15 zł

Cena regularna: 9 999,00 zł

Najniższa cena: 8 999,10 zł
szt.
Bezpieczna jazda wieczorem – jak się zabezpieczyć?
Bezpieczna jazda wieczorem – jak się zabezpieczyć?

Oświetlenie – obowiązkowe wyposażenie każdego roweru

Oświetlenie rowerowe bądź odblaski są obowiązkowymi elementami wyposażenia każdego roweru. Wymaga tego nie tylko rozsądek oraz bezpieczeństwo, ale również przepisy ruchu drogowego. Co najmniej jedno światło (białe bądź żółte pozycyjne) musi być zamontowane z przodu roweru, a co najmniej jedno światło (czerwone typu odblask) musi być umieszczone na tyle jednośladu.

Przepisy ruchu drogowego zawierają konieczność wyposażenia jednośladu w oświetlenie rowerowe, lecz nie jest konieczna jazda z nimi w ciągu dnia. Światła rowerowe swoją rolę spełniają głównie wieczorami oraz w nocy.

bezpieczna jazda wieczorem

Bezpieczna jazda wieczorem – bądź zawsze widoczny!

Podstawowe oświetlenie do jazdy nocnej rowerem jest w pełni wystarczające, jeśli masz zamiar poruszać się po miejskich ścieżkach, często również oświetlonych miejskimi latarniami. Pojedyncze oświetlenie rowerowe może być jednak niewystarczające, jeśli planujesz jeździć szosą bądź w górach. Do tego typu podróży musisz się odpowiednio przygotować, abyś był w pełni bezpieczny.

Bezpieczna jazda wieczorem po szosie wymaga zwrócenia uwagi na odpowiednią widoczność kolarza na drodze. Po tej samej drodze jeżdżą również samochody i inne pojazdy, także należy się do tego odpowiednio przygotować. Jeśli zamierzasz jeździć wieczorem po szosie – przygotuj się do tego! Wyposaż swój rower w taki sposób, aby z daleka był widoczny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Jazda wieczorem po górskich ścieżkach wymaga nie tylko pełnej uwagi i ostrożności, ale również dobrze oświetlonej drogi. Aby trasa była w pełni satysfakcjonująca, należy wyposażyć swój jednoślad w niezawodne odblaski rowerowe, jak i światła. Oprócz rowerowego oświetlenia należy wyposażyć się również w lampkę czołową, dzięki której bezpieczeństwo wskoczy na wyższy poziom.

bezpieczna jazda wieczorem

Bezpieczna jazda wieczorem a odzież rowerzysty

O niezwodną widoczność na drodze warto zadbać nie tylko poprzez oświetlenie rowerowe, ale także odzież rowerową oraz akcesoria rowerowe, które zwiększą bezpieczeństwo oraz ułatwią innym kierowcom dostrzeganie rowerzysty z dużej odległości. Do bezpiecznej jazdy rowerowej w nocy idealnie sprawdzi się ciepła kurtka z odblaskowymi paskami oraz kamizelki bądź odblaskowe szelki.

bezpieczna jazda wieczorem

Nocne przejażdżki – jakich błędów nie popełniać?

Nocne przejażdżki to jeden z najlepszych sposobów na spędzenie jesienno-zimowych, długich wieczorów. Jednak należy przestrzegać pewnych zasad, aby jazda ta była w pełni bezpieczna. Sprawdź, jakich błędów nie popełniać!

Jeśli wybierasz oświetlenie rowerowe pamiętaj o tym, aby nie oszczędzać i nie wybierać jak najtańszych opcji. Im więcej światła wysokiej jakości tym bezpieczniejsza jazda. Pamiętaj również o tym, aby kupić zdecydowanie jak najwięcej lampek rowerowych. Jeśli zamierzasz jeździć nocą – zaplanuj swoją trasę wcześniej, aby nie było nieprzyjemnych sytuacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl