KROSS

 

Historia marki KROSS to opowieść o firmie, która od 1990 roku dzięki pasji, wizji i konsekwencji swojego założyciela w 20 lat z małego sklepu rowerowego przekształciła się w czołowego producenta rowerów w Europie.

Dzięki wielu inwestycjom w Przasnyszu, 100km na północny-wschód od Warszawy powstał nowoczesny zakład produkcyjny z najnowocześniejszymi rozwiązaniami informatycznymi zapewniającymi optymalne zarządzanie montażem i składowaniem rowerów. W roku 2000 od podstaw powstały: hala montażowa (z czteroma liniami montażowymi), spawalnia ram i widelców rowerowych, obręczownia oraz najnowocześniejsza w Europie Środkowo-Wschodniej lakiernia wodna typu OMEGA.

Rok 2006 określany jest rokiem przełomowym dla marki KROSS, w firmie wprowadzono segmentację produktu na grupy rowerów: górskie, miejskie, trekkingowe, dziecięce, cross, szosowe. Zastosowano nowe wzornictwo, nową jakość - lepsze ramy, komponenty, materiały oraz rozszerzono dystrybucję w sklepach specjalistycznych. KROSS zaczął konkurować technologicznie i wizerunkowo ze światową konkurencją.

Lata 2008 - 2012 to ciągła inwestycja w marketing i konsekwentne kreowanie odpowiedniego wizerunku Kross na rynku rowerowym i w świadomości środowiska. Rosnące wyniki sprzedaży, zadowoleni klienci, a także praca nad poszerzaniem oferty rowerów zarówno specjalistycznych jak i rekreacyjnych pokazują, że marka Kross rozwija się w dobrym kierunku.

Rowery górskie dla prawdziwych pasjonatów jak i dopiero zaczynających swoją przygodę. Odpowiednia geometria i osprzęt czyni rowery z tej rodziny doskonałe narzędzie na trudny teren.

Dynamiczna geometria i niezawodność sprawią, że bicie rekordów nigdy nie było prostsze. Gdy liczy się szybkość  zarówno na poziomie amatorskim jak i profesjonalnym odpowiedź znajdziecie tutaj.

Nowoczesne E-Bajki to najnowsze dzieło KROSSa i dowód, że polska firma jest w stanie konkurować z największymi gigantami. Popularne wersje modeli wyposażone we wspomagający silnik elektryczny oczarują cię i sprawią, że długie wypady będą samą przyjemnością!

Mocne rowery wyposażone we wszystko co niezbędne na długich wyprawach: błotniki, bagażnik i dobre oświetlenie i amortyzatory sprawią, że rowery z tej rodziny staną się Twoim niezawodnym partnerem każdej podróży.

Rowery z serii miejskiej to idealna alternatywa przemieszczania się zatłoczonych ulicach. Lekka rama i prostota konstrukcji ułatwi dojeżdżanie do pracy i jazdę rekreacyjną.

Rowery przeznaczone dla najmłodszych. Przystępna cena i funkcjonalność sprawią, że nawet najmłodsi będą wstanie zasmakować rowerowych przygód.